Zadania – j. angielski :)

Zadania od naszej Pani Angielskowej ❤️ którą serdecznie pozdrawiamy 😘Dzień dobry w nowym tygodniu! ☺
Zapraszamy do poznawania kolejnych słówek w języku angielskim poprzez zabawę ☺
W tym tygodniu poznamy zabawy utrwalające kształty i kolory.
Zestaw słów na ten tydzień:
CIRCLE- koło
SQUARE- kwadrat
TRIANGLE- trójkąt
STAR- gwiazda
HEART- serce
YELLOW- żółty
BLUE- niebieski
RED- CZERWONY
Zabawa nr 1
Wytnijcie z kolorowego papieru kształty wypisane powyżej. Następnie wybieramy jeden obrazek, np. CIRCLE i mówimy do dziecka: „Help me find circles” (pomóż mi znaleźć koła). Zadaniem dziecka jest przynieść różne rzeczy, które znajdzie w domu w kształcie koła. Robimy tak z każdym kształtem. Jeśli dziecko już opanuje nazwy, powtarzamy zabawę, ale tylko wymawiając kształt bez pokazywania obrazka.
Zabawa nr 2
Wykorzystujemy przedmioty znalezione przez dziecko w różnych kształtach. Zadaniem dziecka jest przyporządkować obrazki do odpowiednich przedmiotów w określonym kształcie. Zachęcamy, aby dziecko przy każdej okazji wymawiało nazwy kształtów.
Zabawa nr 3
Przygotujcie dla dziecka jedną sznurówkę lub kawałek sznurka. Rodzic układa figurę ze sznurka. Zadaniem dziecka jest zgadnąć i nazwać figurę w języku angielskim. Następnie dziecko próbuje ułożyć, a rodzic zgaduje. Możemy urozmaicić zabawę i zachęcić dziecko, aby powtarzało po nas nazwy figur na różne sposoby (głośno, cicho, szybko, powoli…)
Zabawa nr 4
Do nauki kształtów można wykorzystać zabawki, które mamy w domu. Sorter, który na pewno wiele przedszkolaków posiada. Dziecko nazywa kształty przy każdym wrzuceniu klocka do sortera. Inna wersja: Rodzic może wybierać kształt jaki włoży, a dziecko nazywa je po angielsku.
Zabawa nr 5
Włączamy dziecku piosenkę „The Shape Song”(link poniżej). Zadaniem dziecka jest szybko znaleźć przedmiot w usłyszanym kształcie i dotknąć go.

Zabawa nr 6
Zabawa na utrwalenie kolorów. Przygotujcie przedmioty w różnych kolorach, np. piłki lub klocki. Wkładamy przedmioty do worka. Dziecko wyjmuje po kolei rzeczy i nazywa kolory. Rodzic pomaga dziecku. Jeśli przedszkolak nie zna żadnych kolorów, najpierw rodzic może wymienić wszystkie nazwy, a następnie zastosować zabawę.
Inną zabawą na utrwalenie kolorów może być znane już nam „What’s missing?”. Rozkładamy klocki w różnych kolorach. Dziecko zamyka oczy, w tym momencie rodzic zabiera jeden klocek. Przedszkolak musi zgadnąć kolor klocka, który zniknął.
Zabawa nr 7
Zabawa z piosenką. Rodzic włącza piosenkę. Zadaniem dziecka jest rozpoznać kolor wymieniony w piosence i znaleźć rzecz w tym kolorze oraz dotknąć jej.

Piosenki, które pomogą nam utrwalić kolory ☺
Red Yellow Green Blue

What’s Your Favorite Color?

Na koniec jak zawsze zachęcamy do oglądania bajek w języku angielskim.
Poniżej link do bajki „Peppa Pig learn Colours”. Świnka Peppa uczy się kolorów.

HAVE FUN!